CZyste powietrze 2024

Czy wiesz że docieplenie celulozą również upoważnia cię do skorzystania z programu Czyste Powietrze na rok 2023. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami które pomogą ci skorzystać z dofinansowania.

Ulga termomodernizacyjna

baza wiedzy

Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?

Jaka jest wysokość ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga termomodernizacyjna dla nowych budynków?

Usługa wykonania izolacji celulozą Isocell podlega dofinansowaniu z Programu Czyste Powietrze w ramach termomodernizacji budynku. Całkowita maksymalna suma dotacji uzależniona jest od zakresu przeprowadzonych prac a środki są indywidualnie przyznawane w zależności od dochodu. Dla naszych klientów wypisujemy dokument Protokół Odbioru, którym można posłużyć się podczas rozliczania wniosku. Beneficjenci programu to osoby fizyczne, będące właścicielami/współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 135 000 zł (z rozliczenia rocznego PIT pozycja Dochód)

Kalkulator grubości izolacji – znając budowę domu wyliczysz wymaganą grubość izolacji jaką musisz wykonać aby starać się o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze https://kalkulatorczystepowietrze.kape.go .pl/

Na wykonane usługi wystawiamy fakturę VAT na podstawie której możesz dokonać odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Ulga termomodernizacyjna jest ulgą podatkową, która dajemożliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na realizację tzw. przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
Z ulgi może skorzystać podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Podatnicy, którzy dopiero budują dom jednorodzinny – nie mogą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Odliczenie przysługuje tylko z tytułu termomodernizacji budynków już wybudowanych, czyli takich których budowa została formalnie zakończona.

Dowiedz się więcej:

Czyste Powietrze – https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Ulga termomodernizacyjna – https://czystepowietrze.gov.pl/ulga termomodernizacyjna/

Prefinansowanie

W cieszącym się dużą popularnością i stale rozwijanym programie „Czyste Powietrze” zostanie zastosowane nowe rozwiązanie finansowe, które będzie bardzo korzystne dla nowych beneficjentów. Właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się dotację na wymianę starego pieca (tzw. kopciucha) oraz ocieplenie domu otrzymają prefinansowanie, czyli wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Będzie można dostać „z wyprzedzeniem” do 50 proc. maksymalnej możliwej kwoty dotacji.

Nasze usługi oferujemy w formie Prefinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze+. Rozwiązanie jest skierowane do beneficjentów II oraz III części programu „Czyste Powietrze” czyli uprawnionych do podwyższonego oraz najwyższego poziomu dofinansowania. Dostępne jest tylko dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie.. Warunkiem wypłaty prefinansowania ma być przesłanie wraz z wnioskiem o dotację umowy zawartej z wykonawcą na przeprowadzenie konkretnych prac. W ramach realizowanego przedsięwzięcia możliwe będzie zawarcie do trzech umów z wykonawcami. Mogą one zostać dostarczone na etapie uzupełniania wniosku, na co wnioskodawca będzie miał 10 dni roboczych. Prefinansowanie w wysokości do 50 proc. najwyższej możliwej wysokości dotacji, przypadającej dla danego wykonawcy, będzie wypłacane bezpośrednio na jego konto, zgodnie z maksymalnymi poziomami dofinansowania oraz warunkami programu.

Źródło – https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze-czyli-prefinansowanie-w-programie-beneficjenci-dostana-dotacje-przed-koncem-inwestycji/

DOCIEPLENIE BUDYNKU

Przeczytaj

DLACZEGO CELULOZA?

Przeczytaj

WYCEŃ SWOJE DOCIEPLENIE

Przeczytaj

© Copyrights TermoPless 2023 All Rights Reserved
Designed by Virtual Group
Polityka prywatności