celuloza materiał niepalny

Celuloza czyli wyselekcjonowany papier, czy to napewno bezpieczne docieplenie domu.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

baza wiedzy

Niepalny papier ?

gwarancja bezpieczeństwa

Włókna celulozowe stosowane w izolacji, cieszą się uznaniem również ze względu na swoją genezę. Pozyskiwanie surowca w ramach recyklingu w tym przypadku wyselekcjonowanych gazet, jest niezwykle ważnym elementem ekologicznego podejścia do budownictwa.

Celuloza Wady i zalety
Celuloza marki Isocell posiada bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła Lambda λD = 0,037 W/(m·K) Im niższy współczynnik przewodzenia ciepła, tym mniej materiału trzeba zużyć aby osiągnąć założony poziom izolacji. Jeśli chodzi o żywotność to celuloza Isocell posiada 50 lat gwarantowanej trwałości użytkowej. To długofalowa korzyść z jednorazowo podjętych prac termoizolacyjnych. Wybór dobrze przebadanego, trwałego materiału izolacyjnego o optymalnych parametrach użytkowych, przekłada się na wieloletnie oszczędności nie tylko na kosztach ogrzewania, ale i na braku konieczności napraw systemu ocieplenia.
Wysoki, udokumentowany parametr ciepła właściwego c = 2,15 kJ/(kg·K), gwarantuje zatrzymanie temperatury w pomieszczeniu na dłuższy czas a to znacząco poprawia komfort mieszkańców zimą i latem. Znakomita pojemność cieplna włókien celulozowych redukuje skoki temperatury w budynku, pozwalając na utrzymanie naturalnego komfortu mieszkania. Izolacja jest bez spoinowa, odpada zatem problem wiatroszczelności czy nierównomiernego ocieplenia/ochłodzenia wnętrza. Izolacja z celulozy jest zdolna do absorbcji wilgoci z powietrza na poziomie 15% swojej masy. Wełna celulozowa Isocell For You jest doskonałym izolatorem dźwięków. Warstwa grubości 100 mm i gęstości zasypowej 30-55 kg/m3, wdmuchnięta w ściankę z płyt gipsowych, zmniejsza natężenie hałasu nawet o 51 dB.

Bezpieczeństwo
Celulozowy materiał termoizolacyjny nasączony jest odczynnikami podnoszącymi odporność ogniową. Kiedy powierzchnia materiału dociepleniowego z celulozy jest opalana płomieniami, następuje jej zwęglenie. Gruba, zwęglona warstwa wierzchnia, dzięki swojej niskiej przewodności cieplnej i temperaturze topnienia przekraczającej 1200°C, chroni dalsze włókna celulozy. Co ważne dla zdrowia i życia ludzi, Isocell For You wydziela jedynie znikome ilości oparów i dymu.

Warto zatem porównać możliwości celulozy z innymi dostępnymi na runku rozwiązaniami i uczciwie ocenić różnice wynikające z technologii oraz możliwości materiału izolacyjnego.

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas +48 514 703 925

dofinansowanie na docieplenie budynku

docieplenie budynku

Przeczytaj

WYCEŃ SWOJE DOCIEPLENIE

Przeczytaj

© Copyrights TermoPless 2023 All Rights Reserved
Designed by Virtual Group
Polityka prywatności